NieCodziennik

Wśród nocnej ciszy

24 grudnia 2016
img_0386

„Wśród nocnej ciszy

Głos się rozchodzi

Wstańcie pasterze

Bóg się Wam rodzi…”

Jak co roku, w pośpiechu szykujemy się do Świąt. Godziny spędzone w kuchni. Kipimy gorącą atmosferą. Gotujemy się na kolejną zabawkę, którą pojawiła się na drodze ekspresowej między kuchnią a salonem i suto zastawionym stołem, pod którym nogi się uginają a bieluchny obrus z siankiem, pęka w szwach. Biegnąc z parujacymi uszkami i barszczykiem, potykamy się o choinkowy łańcuch, który chwilowo udaje węża czającego się za drzwiami. W gardle dławimy nagłą chęć wybuchnięcia i zrobienia awantury o te paprochy na przed chwilą czystym dywanie, o odciśnięte na szybie paluszki albo buziaki, o zaplamioną suszem odświetną sukieneczkę. Stop.

Są Święta. Czas radości. Czas pokoju. Czas dla rodziny. Gdzieś w Betlejem dwa tysiące lat temu w ubogiej stajence Bóg się narodził.

Wdech. Wydech. Wdech.. policzmy do stu.

Przecież ani ten obrus, ani gubiąca ozdoby choinka, ani plamy nie są dziś najważniejsze.

Za chwilę staniemy w oknie, by wypatrywać pierwszej gwiazdki i z jej pojawieniem się, zasiądziemy do wigilijnego stołu zastawionego tradycyjnie 12 potrawami. Połamiemy się opłatkiem, będziemy życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze na ten świąteczny czas i cały przyszły rok.

W ten magiczny czas, gdy powinny gasnąć wszelkie spory, gdy człowiek powinien przestać być drugiemu wilkiem, gdy Boża Dziecina rodzi się w stajence, chcę podzielić się opłatkiem również z Wami życząc Wam z całego serca rozgrzanego ciepłem rodzimej atmosfery i magicznym blaskiem świec, radosnych, rodzinnych Świąt. By czas spędzony w gronie najbliższych był czasem magicznym. By miłość rozkwitła tej mroźnej nocy, by nadzieja na lepszy każdy nadchodzący dzień napełniła Wasze serca. Nie szczędźmy sobie wzajemnie czułych słów, uścisków, drobnych oznak miłości. Nie bójmy się mówić „kocham” naszym Bliskim. Otwieramy nasze serca przy słowach kolęd. Zapomnijmy o urazach, kłótniach. Ten nadchodzący czas jest nam dany po to, by wspólnie się cieszyć. By uśmiechnąć się do Męża, Żony, Rodziców i Dziadków, by wysciskać dzieci, pogłaskać psiaka. By zapomnieć na chwilę o codzienności, zatrzymać się. By być z drugim człowiekiem, dla którego tak często nie mamy codziennie czasu.

Wiele dobra dla Was Kochani.

Niech te święta będą najpiękniejsze.

Uściski

Mada M.

 

 

 

img_0430

img_0407img_0364img_0439img_1322img_0399

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply