NieCodziennik

Hanelkowe niespodzianki

24 marca 2015
10306536_970276256330029_7734132921520252254_n

Było o Córi Starszej. Czas i na Młodszą.

O tym, że Młodsza Córi jest genialna i z całych sił chce dorównać Starszej, wiem odkąd zaczęła wstawać w łóżeczku  mając 6 miesięcy. Trzy tygodnie później podejmowała pierwsze, zakończone sukcesem, próby chodzenia. Wstawała przy meblach, łóżeczku i wszystkim, czym tylko mogła się przytrzymać. I dreptała. Nóżka do nóżki. Takim sposobem potrafiła przemieszczać się po całym mieszkaniu. Siostrzana dłoń niejednokrotnie bywała przy tym pomocna.

Chodzić zaczęła mając 10 miesięcy i 2 dni.

Teraz, gdy tylko skończyła rok do osiągnięć mogę dopisać ‚pierwsze zdania’ : ‚ma-maa daaa amm’ , ‚ma-ma da mniam’, ‚tata iii’ co oznacza ‚tata idzie’. Przybić piątkę, czy zrobić pa-pa to nie sztuka. Na przywitanie czy pożegnanie wypada przecież powiedzieć ‚cześć’. Zatem od kilku dni słyszymy ‚ctesc’.

Często rodzice zastanawiają się jak wychować mądre dzieci. Jak wychować ludzi sukcesu. W mojej głowie coraz częściej kołacze się pytanie ‚jak wychować szczęśliwe dzieci’. Jak w codzienności dawać im maksimum tego, co potrzebują. A mimo, że są tak podobne, to jednak całkiem rożne. Mają inne potrzeby, oczekiwania, preferencje. Jak sprostać temu wszystkiemu i stanąć na wysokości zadania?

Kochać

Kochać

Kochać bezgranicznie

Bezwarunkowo

Być zawsze, gdy tego potrzebują

Wspierać

Ale też stawiać granice

Pokazywać różnorodny świat i dawać możliwość wyboru. W tym popełniania błędów.

Ot, na razie takie mamy domowe zasady

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply